Darmowa dostawa od 99,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kreatywna Europa w biblioteczce Twojego dziecka

2021-11-09
Kreatywna Europa w biblioteczce Twojego dziecka

Czarno-białe słoweńskiego pisarza Žigi X. Gombača, opowiada o białej, białej rodzinie, która wiedzie spokojne życie w swoim białym, białym domu, w białym, białym mieście… Jedyne, co zakłóca ich białe i beztroskie istnienie, to lęk przed tym, co inne – przed tym, co czarne. Czy niespodziewane spotkanie zmieni ich światopogląd i doda białemu życiu trochę barwy? Choć Czarno-białe jest niewielką książeczką, przekazuje treść o ogromnej mocy. To opowieść o tolerancji i ograniczeniach, które narzucają nam uprzedzenia. To historia o czarno-białym świecie, który rozpaczliwie potrzebuje kolorów, bez których świat jest płaski i jednostajny.

Igor – bohater stworzony przez włoszkę Francescę Dafne Vignagę – wie o sobie jedną rzecz, jak ma na imię. Nie ma rodziny i nigdy nie spotkał nikogo, kto wyglądałby tak jak on. Jak to możliwe? Może wystarczy poszukać? A więc tak! Przyszedł czas, by wyruszyć w podróż i odnaleźć swoje plemię! Jednak za każdym razem, kiedy Igorowi wydaje się, że już-już odnalazł rodzinę, okazuje się, że nie do końca pasuje… zawsze coś musi zmienić. Igor to historia o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie, której bohater odkrywa, że wcale nie trzeba być jak inni, żeby odnaleźć szczęście. Można być zupełnie innym i czuć się z tym dobrze.  

Pochodząca z Wielkiej Brytanii Emily Haworth-Booth napisała historię o chłopcu, który bał się ciemności. W pierwszej chwili może wydawać się, że nie ma w tym nic niezwykłego – bywa przecież, że dzieci boją się ciemności. Ten chłopiec był jednak księciem i kiedy został królem postanowił raz na zawsze rozprawić się z ciemnością – wprowadził prawo, które jej zakazywało. Król, który bał się ciemności  to opowieść o władzy, rewolucji i o tym, że aby docenić światło, potrzebujemy również ciemności.

  Flamandzki pisarz i poeta Geert De Kockere jest autorem Kobiety i chłopca. Chłopiec każdego dnia widuje starszą kobietę – olbrzymią, tajemniczą i straszną. Mimo to kobieta intryguje chłopca.  Bo wydaje się również mała, pełna niespodzianek i serdeczna. Czy i Ty odważysz się ją poznać? Kobieta i chłopiec to piękna i niepozbawiona dreszczyku opowieść o dziecięcych lękach, pokonywaniu uprzedzeń i narodzinach przyjaźni. Pełne magii artystyczne ilustracje zachwycą czytelników w każdym wieku. Książkom towarzyszą ćwiczenia w języku polskim i ukraińskim, dostępne do zeskanowaniu kodu QR znajdującego się na okładkach.

Wszystkie książeczki zostały wydane w Polsce przez Wydawnictwo RM, dzięki  dofinansowaniu przez Unię Europejską w ramach projektu Kreatywna Europa.  

Polecane

Kobieta i Chłopiec

Kobieta i Chłopiec

34,99 zł brutto29,99 zł brutto
Król, który zakazał ciemności

Król, który zakazał ciemności

24,99 zł brutto19,99 zł brutto
Czarno-białe

Czarno-białe

29,99 zł brutto24,99 zł brutto
pixel