Darmowa dostawa od 99,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

"Średniowieczna Europa" - NOWOŚĆ!

2022-11-17
"Średniowieczna Europa" - NOWOŚĆ!

Co ludzie myślą o średniowieczu? Czy była to epoka pełna przemocy, ignorancji i zabobonów? Jakie są nasze wyobrażenia na temat epoki, która rozpoczęła się wraz z upadkiem cesarstwa zachodniorzymskiego i trwała do epoki do epoki renesansu i wielkich odkryć geograficznych? Co średniowiecze pozostawiło współczesnemu człowiekowi i jaki jest jego wpływ na teraźniejszość? Na te i wiele innych pytań odpowiada Chris Wickham w swojej książce „Średniowieczna Europa”, gdzie przedstawia średniowiecze jako epokę pomysłowości i kompromisów, okres kluczowych przemian i rozwoju, czego efektem był ogromny skok cywilizacyjny.

„Średniowieczna Europa” to frapująca i przystępna synteza wiedzy o średniowieczu – epoce, w której tworzyły się fundamenty współczesnej Europy.
Każdy rozdział książki i rozwijana przez autora kwestia, zostały poprzedzone stosownym wprowadzeniem w realia okresu. Chris Wickham okazuje ekonomiczne i polityczne podstawy średniowiecznej Europy, a także wzorce zachowań i różne aspekty średniowiecznej kultury.

Jak do tego doszło, że w VI wieku, czyli w początkach średniowiecza, Europa była podzielona na dwie części, a tysiąc lat później, kiedy ta epoka miała się ku końcowi, na mapie były już obecne liczne niezależne państwa? Co teraz zawdzięczamy średniowieczu? Jakie przemiany zaszły w tym czasie? Jakie systemy społeczne, polityczne i gospodarcze narodziły się i wykształciły? Ciekawe i klarowne odpowiedzi można znaleźć w książce „Średniowieczna Europa”.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022

Polecane

Średniowieczna Europa

Średniowieczna Europa

69,99 zł brutto64,99 zł brutto
pixel