Darmowa dostawa od 99,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

"Niemieckie mundury II wojny światowej"- PRZEDSPRZEDAŻ

2022-09-08
"Niemieckie mundury II wojny światowej"- PRZEDSPRZEDAŻ

"Niemieckie mundury II wojny światowej" to książka będąca kompendium wiedzy o transformacji umundurowania niemieckiego żołnierza w okresie od roku rozpoczęcia działań wojennych we wrześniu 1939 roku do bezwarunkowej kapitulacji Niemiec w maju 1945 roku.

Jest to bogato ilustrowana publikacja, w której wybitny znawca tematu Stephen Bull analizuje całą gamę mundurów, wyposażenia osobistego, broni, medali i odznaczeń.

Wybuch wojny w 1939 roku spowodował dalsze adaptacje mundurów i insygniów, a coraz częstsze stosowanie kamuflażu i przyspieszone tempo rozwoju broni doprowadziło do powstania nowych typów odzieży i wyposażenia osobistego. Wojska, takie jak piechota górska, wojska pancerne i saperzy, otrzymały charakterystyczne elementy umundurowania i ekwipunku. Ponadto dotkliwe niedobory surowcowe oraz wymogi związane z ubraniem i wyposażeniem wielomilionowej armii wymusiły uproszczenie wielu elementów umundurowania i wyposażenia oraz coraz częstsze stosowanie do ich produkcji materiałów zastępczych. Książka ta ilustruje ewolucję, jaką w ciągu prawie sześciu gorzkich lat wojny totalnej przeszło uzbrojenie i wyposażenie żołnierza armii niemieckiej.

 

Stephen Bull, historyk, kurator w Lancashire Museums i National Army Museum, autor wielu książek z historii broni i wojskowości, głównie z okresu II wojny światowej, oraz artykułów publikowanych w specjalistycznych czasopismach.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
pixel